*Class of 2014 Elected to PBK as Juniors in 2013

Skyler Whitman Kasko

Michael Dror Keselman

Corrie Elizabeth Legge

Maya Missouri Riser-Kositsky

Aaron Morris Schluger

Sara Shahanaghi

Songyi Wang

Click here for list of Members elected in 2013

Click here for list of Members elected in 2012

Click here for list of Members elected in 2011

Click here for list of Members elected in 2010

Click here for list of Members elected in 2009

Click here for list of Members elected in 2008

2014 Members


Seniors (Class of 2014) Elected in May

Laili Amighi

International and Global Studies; Anthropology

Kochava Ayoun

Psychology; International and Global Studies 

Benjamin Neilan Barber

Film; Business

David Jonathan Benger

Politics; Russian Studies

Ariana Lynn Boltax

Chemistry; Biology

Aliza Braverman

Psychology

Daniel S. Brog

Biology; Business

Jenny Cheng

Environmental Studies

David M. Clements

Politics

Rebecca Miriam DeHovitz

Hispanic Studies

Katherine Doody

History

Katey Talia Duchin

Sociology; Psychology

Charlotte Rose Erb

French and Francophone Studies; Anthropology

Kara Lynn Faktor

Neuroscience; Biology; Hispanic Studies

Gabriella Feingold

Theatre for Social Change

Avital Friedland

Psychology

Heather Glynn Friedman

Language and Linguistics

Philip Gallagher

Politics; Sociology

Adam Gelman

Anthropology; History

Katharine Glanbock

Language and Linguistics; Philosophy

Jack Zev Hait

Philosophy

Shafaq Hasan

Art History

Jeffrey Herman

Sociology

Leah Meryl Igdalsky

Hispanic Studies; Psychology

Joseph Jacobowitz

Biochemistry

Chunhui Lily Ji

Biochemistry; Health: Science, Society and Policy

Anita Lee Kao

Biology; Chemistry

Skyler Whitman Kasko*

Physics; Mathematics

Michael Dror Keselman*

Computer Science: Mathematics

Rafi Kohen

Biology; Neuroscience

Margo Louise  Kolenda

English; Comparative Literature; Hispanic Studies

Michael Kosowsky

Physics; Mathematics

Cindy Kui

Biochemistry; Biology

Sarah Sue Landau

Psychology; Business

Corrie Elizabeth Legge*

Biology

Rebecca Tamara Loewenstein-Harting

Language and Linguistics; Anthropology

Jacob Michael Lurie

Neuroscience; Latin American and Latino Studies; Biology

Yael Batsheva Marks

English; Education

Laura Ben Marger Moore

Studio Art

Dillon Tyler Morris

Biology

Kerry Morse

Language and Linguistics

Anthony Nguyen

Business; Chemistry

Ryan J. Nicoll

Anthropology; Comparative Literature; Language and Linguistics

Zoe Fay Oppenheimer

Education Studies

Samuel Louis Porter

Sustainable Development

Isaac Jonathan Rabbani

Economics; History

Maya Missouri Riser-Kositsky*

English; History

Richard Dylan Rosen

Politics; Psychology

Julia Rosner

Biology, Neuroscience, Psychology

Danielle Iris Sackstein

Health: Science, Society, and Policy

Mara Alyssa Sassoon

Creative Writing; Studio Art

Suzannah Lee Scanlon

International and Global Studies; Health: Science, Society and Policy

Aaron Morris Schluger*

Health: Science, Society, and Policy

Jeremy Michael Schmidt

Psychology

Martha Schwarz

Language and Linguistics

Sara Shahanaghi*

Economics; Mathematics

James L. Shen

Biology; Chemistry

Abigail Simon

Education Studies

Christopher Martin Stanton

Computer Science; Music Composition

Helen Stolyar

Chemistry; Biology

Abraham Ben Zion Troen

Film

Kyle Jeffrey Van Gorkom

Physics; Philosophy

Andrea Verdeja

Politics; Sociology; International and Global Studies

Naomi Lee Volk

English

Songyi Wang*

Economics; Business

Samantha Weinerman

Elementary Education

Andrew Wingens

Politics

Qiyu Zhang

Biology

Rebecca Lan Zhang

Economics; Mathematics

* Elected to Phi Beta Kappa as a Junior

Juniors (Class of 2015) Elected in May

Isabel Ballan

European Cultural Studies

Michael Benjamin Kahn

Independent Interdisc Studies 

Jessica Gorman Kramer

Education Studies

Jeffrey Moses Lechner Lowenstein

Politics; Hispanic Studies

Melissa Faith Tannenbaum

Biology

Meredith van der Walde

Sociology; Psychology

Benjamin Bo Wang

Chemistry