2015 Members


Seniors (Class of 2015) Elected in May 2015

Michael Robert Abrams

History

Shota Adamia

Classical Studies, Economics, Sociology

Patricia Amselem

Language and Linguistics

Ignatius Ang

Health: Science, Society & Policy; Biology

Isabel Ballan*

European Cultural Studies

Nathaniel Barr

Politics

Viktoria Bedo

Near Eastern & Judaic Studies, International & Global Studies

Kyra Jordana Borenstein

Psychology, Anthropology

Robin Faye Briendel

Education Studies, Politics

Sela Gabrielle Brown

International & Global Studies, Politics

Gloria Grace Cadder

English, Creative Writing

Hannah Dvorah Caldwell

Psychology

Nicole Danielle Cardona

Psychology, Health: Science, Society & Policy

Emma Chinitz

Classical Studies

Daniel Edward Cline

Anthropology, Classical Studies

Avi David Cohen

Psychology, Sociology

Annie Cui

Psychology, Business

Melanie Avis Cytron

Language and Linguistics

Morgan Elyse Dashko

Environmental Studies

Jason Michael Desimone

History, Psychology

Cameron Zhang Fen

Economics, Mathematics

Aaron Adam Fischer

European Cultural Studies, Philosophy

Kenneth William Foner

Computer Science

Zachary Ian Fried

Biology

Emily Rose Friedman

Psychology, Politics

Jonathan David Gilman

American Studies, Psychology

Wei Zhong Goh

Physics, BA/MS Physics Program

Shoshana Naava Goldberg

Sociology

Clara Emily Gray

French & Francophone Studies, Psychology

Cecilie Gromada

International & Global Studies, Psychology

Xiaomin Guo

Economics

Sarah Jessica Hack-Chabot

Psychology

Jessica Allison Haley

Neuroscience, BS/MS Neuroscience Program, Psychology

Angela Lindsey Howes

English, Creative Writing

Carl Hovhanes Iknaian

Computer Science, Business

Jennah Diane Jacobs

Health: Science, Society & Policy; International & Global Studies

Alexandra Wallis Johnson

International & Global Studies

Trevor Weiss Kafka

Physics, Mathematics

Jenna Leah Kahane

Biology, Theater Arts

Michael Benjamin Kahn*

Independent Interdisciplinary Studies

Ariel Jennifer Katz

Biology

Joshua Steven Kestin

Politics

Abigail Rose Knecht

Biological Physics

Jessica Gorman Kramer*

Education Studies

Clarence Eubin Lee

Economics

Linda Li

Mathematics, Business

Xingyue Li

Economics, Business

Yang Li

Biology

Yixuan Liao

Biology

Jessica Lynn Lieberman

Psychology, Sociology

Jeffrey Lowenstein*

Politics, Hispanic Studies

Jassen Yang Lu

Health: Science,  Society & Policy, Politics

Trang Huong Luu

Economics

Huy Quang Mai

Computer Science, Mathematics

Malia Barbra McAvoy

Biochemistry, BS/MS Biochemistry Program

Alice Yuan Meng

Biology, Anthropology

Yehonatan Otzar Meschede-Krasa

Biochemistry, BS/MS Biochemistry Program

Salome Mgaloblishvili

Economics, Environmental Studies

Danielle Mizrachi

Psychology, Business

Emily April Mostow

Education Studies, Psychology

Linda Sue Nakagawa

Politics, Psychology

Petra Kathleen Nelson

Anthropology, Hispanic Studies, Latin American and Latino Studies

Khang Vi Nguyen

Chemistry, Biology

Efraim Natan Odenheimer

Philosophy, Islamic & Middle Eastern Studies, History

Cong Pang

Economics, East Asian Studies

Juhee Park

Biochemistry, BS/MS Biochemistry Program

Soobyung Park

Biology, Chemistry

Alexis Claire Perry

East Asian Studies, Business

Michael Donald Pizziferri

International & Global Studies, Politics

Talia Michelle Portal

Psychology

Jessica Puterman

History

Danielle Marie Quintin

Biology

Sofia Virginia Retta

Art History

Jenna Louise Rice

Psychology

Abigail Selia Rosenblum

International & Global Studies, Economics

Lior Rozhansky

Biochemistry

Noam Isaac Saper

Chemistry

Kiera Gillian Sarill

Neuroscience, Psychology

Aliza Naomi Shapiro

Psychology, Business

Sarah Shin

Biology

Naomi Tehrani Shine

Health: Science, Society & Policy

Emily Chalida Simons

Philosophy

Miriam Aliza Sokolow

English, Creative Writing

Rebekah Joyce Sparks

Business, English

Kateri Faith Spear

Philosophy, Biology

Stefan Stanojevic

Physics, Mathematics

Amanda Jane Stern

Film/Television/InteractvMedia, Theater Arts

Melissa Faith Tannenbaum*

Biology

Dana M.Trismen

English, Creative Writing

Meredith Hope van der Walde*

Sociology, Psychology

Benjamin Bo Wang*

Chemistry

Aaron Jordan Wengrofsky

Biology, Chemistry

Michelle Robyn Wexler

American Studies, Independent Interdisciplinary Studies

Benjamin Michael Wolkov

Politics

Zhengyang Zhou

Economics, Mathematics

Juniors (Class of 2016) elected in May 2015

Aliya Fay Bean

History, Women's/Gender/Sexuality Studies

Daniel Jackson Kutner

Physics

Eric Lin

Art History, Psychology

Shimon Mazor

Computer Science, Economics

Benjamin David Schluger

Anthropology

Murielle Claire Tugendhaft

Mathematics

Grady Berry Ward

Computer Science

Hanchen Zhao

Biochemistry, Chemistry