Final Exam Schedule for Fall 2020

Final exams will run from Dec. 7 through Dec 15, and the exam block schedule for Fall 2020 has been adjusted to only have two exam slots on any given day. One exam period is in the morning, generally beginning at 8:00am, while the second exam period is in the afternoon/evening, generally beginning at 8:00pm. Some instructors have chosen different starting times within those slots, so please review carefully. Also, some classes have requested multiple times, or will be allowing students to take the exam over several days, for the latter please have the instructor confirm the full extent of the period being allowed for the exam. We hope these adjustments provide enough flexibility for students and instructors to deal fairly with the challenge of different timezones.
Course Day/Start Time Instructor
AMST 35A 1 - HOLLYWOOD AND AMER. CULT. 12/10/20 8:00 AM Doherty, Thomas
AMST 50B 1 - RELIGION IN AMERICAN LIFE 12/15/20 8:00 AM Farrelly, Maura
AMST 100A 1 - FOUNDATIONS AMERICAN CULTURE 12/9/20 8:00 PM Farrelly, Maura
AMST 131B 1 - NEWS ON SCREEN 12/10/20 8:00 PM Doherty, Thomas
ANTH 1A 1 - INTRO-COMP ST. HUMAN SOC 12/8/20 8:00 PM Anjaria, Jonathan
ARBC 10A 1 - BEGINNING ARABIC I 12/14/20 8:00 AM Khashaba, Hanan
ARBC 30A 1 - INTERMEDIATE ARABIC I 12/15/20 8:00 AM Khashaba, Hanan
ARBC 103A 1 - LOWER ADVANCED ARABIC 12/14/20 8:00 PM El-Tobgui, Carl
ARBC 106A 1 - ADV. ARABIC I:CONTEMP ARAB LIT 12/10/20 8:00 AM El-Tobgui, Carl
BCHM 88B 1 - INTRODUCTORY BIOCHEMISTRY DEC 10 8am, multi-day window must include the assigned period Westover, Emily
BCHM 100A 1 - ADV INTRODUCTORY BIOCHEM DEC 11 8am, multi-day window must include the assigned period Westover, Emily
BCHM 101A 1 - ADV.BCHM:ENZYME MECHANSM 12/10/20 8:00 AM Oprian, Daniel
BCHM 104A 1 - CLASSICAL&STATISTICAL THERMODY 12/8/20 8:00 PM Theobald, Douglas
BIOL 14A 1-8 - GENETICS AND GENOMICS DEC 7 8:00AM, DEC 8 8:00PM, DEC 15 8:00PM Woodruff, Rachel
BIOL 50B 1 - ANIMAL BEHAVIOR 12/10/20 8:00 PM Rullman, Stan
BIOL 101A 1 - MOLECULAR BIOTECHNOLOGY 12/10/20 8:00 AM Woodruff, Rachel
BIOL 128A 1 - HUMAN GENETICS 12/15/20 8:00 PM Carmichael, Nikkola
BIOL 160B 1 - HUM.REPROD/DVLPMNT BIOL. 12/9/20 8:00 AM Jackson, Judith
BIOL 163B 1 - REPAIRING&EDITING THE GENOME 12/14/20 8:00 PM Haber, James
BIOL 220A 1 - CLINICAL GENETICS II 12/7/20 8:00 PM Schneider, Gretchen
BUS 6A 1 - FINANCIAL ACCOUNTING 12/14/20 8:00 AM Stoller, Linda
BUS 6A 2 - FINANCIAL ACCOUNTING 12/14/20 8:00 AM Stoller, Linda
BUS 6A 3 - FINANCIAL ACCOUNTING 12/14/20 8:00 AM Angell, Robert
BUS 71A 2 - INTRODUCTION TO FINANCE 12/10/20 8:00 PM McKay, Michael
BUS 135A 1 - REAL ESTATE AND SOCIETY 12/7/20 8:00 PM Stoller, Linda
BUS 172A 1 - OPERATIONS MANAGEMENT 12/9/20 8:00 PM Strauss, Lawrence
BUS/FIN 241A 1 - MACHINE LEARNING&DATA ANALYSIS 12/8/20 8:00 PM LeBaron, Blake
CAST 150B 1 - INTRO CREATIVITY ARTS SOCIAL 12/7/20 8:00 AM Shapiro-Phim, Toni
CHEM 15A 1 - HONORS GENERAL CHEMISTRY I 12/11/20 8:00 AM Gieseking, Rebecca
CHEM 25A 1 - ORGANIC CHEMISTRY I DEC 14 8am through Dec 15 11:59pm Murray, Stephanie
CHEM 25A 2 - ORGANIC CHEMISTRY I DEC 14 8am through Dec 15 11:59pm Murray, Stephanie
CHEM 130A 1 - ADV ORG. CHEM: STRUCTURE To be determined by instructor and students Xu, Hao
CHEM 132B 1 - ADV ORG CH: SPECTROSCOPY 12/8/20 8:00 AM Snider, Barry
CHEM 134B 1 - ADV ORG. CHEM: SYNTHESIS 12/11/20 8:00 AM Ting, Chi
CHEM 141A 1 - THERMODYNAMICS 12/14/20 8:00 PM Schmidt-Rohr, Klaus
CHEM 161A 1 - POLYMER&INORGANIC MATERIALS To be determined by instructor and students Han, Grace
CHIN 10A 1 - BEGINNING CHINESE I 12/11/20 8:00 AM Wei, Jian
CHIN 10A 2 - BEGINNING CHINESE I 12/11/20 8:00 AM Wei, Jian
CHIN 10A 3 - BEGINNING CHINESE I 12/11/20 8:00 AM Wei, Jian
CHIN 30A 1 - INTERMEDIATE CHINESE 12/15/20 8:00 AM Lu, Xiwen
CHIN 30A 2 - INTERMEDIATE CHINESE 12/15/20 8:00 AM Lu, Xiwen
CHIN 30A 3 - INTERMEDIATE CHINESE 12/15/20 8:00 AM Lu, Xiwen
CLAS 133A 1 - ART/ARCHAEOLOGY-ANC GRC. To be determined by instructor and students Ratzlaff, Alexandra
CLAS 190B 1 - ANCIENT MYSTERY CULTS To be determined by instructor and students Ratzlaff, Alexandra
CLAS/NEJ 118A 1 - QUEENS ANCIENT MEDITERRANEAN 12/9/20 8:00 PM Stinchcomb, Jillian
COSI 10A 1 - INTRO PROBLEM SOLVING PYTHON 12/7/20 8:00 PM Pollack, Jordan
COSI 12B 1 - PROGRAMMING TECHNIQUES IN JAVA 12/7/20 8:00 PM Di Lillo, Antonella
COSI 21A 1 - STRUCTURE/FUNDMT.COMPUT. 12/11/20 8:00 AM Di Lillo, Antonella
COSI 29A 1 - DISCRETE STRUCTURES 12/10/20 7:00 PM Cherniack, Mitch
COSI 102A 1 - SOFTWARE ENTREPRENEURSHIP To be determined by instructor and students Salas, Pito
COSI 119A 1 - AUTONOMOUS ROBOTICS To be determined by instructor and students Salas, Pito
COSI 119A 2 - AUTONOMOUS ROBOTICS To be determined by instructor and students Salas, Pito
COSI 233A 1 - DISCOURSE AND DIALOG To be determined by instructor and students Pustejovsky, James
ECON 20A 1 - INTRO TO MACROECONOMICS 12/9/20 8:00 AM Sa, Nelson
ECON 25A 1 - ORAL COMMUNICATION PRACTICUM 12/15/20 8:00 PM Eizman, Galit
ECON 25A 2 - ORAL COMMUNICATION PRACTICUM 12/15/20 8:00 PM Eizman, Galit
ECON 28B 1 - THE GLOBAL ECONOMY 12/11/20 8:00 AM Redenius, Scott
ECON 30A 1 - ECONOMY OF CHINA 12/8/20 8:00 PM Jefferson, Gary
ECON 57A 1 - ENVIRONMENTAL ECONOMICS 12/7/20 8:00 PM Ji, James
ECON 80A 1 - MICROECONOMIC THEORY 12/10/20 8:00 AM Shiller, Benjamin
ECON 80A 2 - MICROECONOMIC THEORY 12/10/20 8:00 AM Shiller, Benjamin
ECON 80A 3 - MICROECONOMIC THEORY 12/10/20 8:00 AM Shiller, Benjamin
ECON 82B 1 - MACROECONOMIC THEORY DEC 14 8pm, multi-day window must include the assigned period L'Huillier, Jean-Paul
ECON 82B 2 - MACROECONOMIC THEORY DEC 14 8pm, multi-day window must include the assigned period L'Huillier, Jean-Paul
ECON 83A 3 - STATISTICS-ECON ANALYSIS 12/8/20 8:00 AM Wen, Yaxuan
ECON 122B 1 - ECONOMICS OF THE MIDDLE EAST 12/15/20 8:00 PM Habibi, Nader
ECON 160A 1 - INTERNAT'L TRADE THEORY 12/10/20 8:00 PM Eizman, Galit
ECON 172B 1 - MONEY AND BANKING 12/7/20 8:00 AM Redenius, Scott
ECON 181B 1 - GAME THEORY/ECON APPLCTN 12/10/20 8:00 AM Sa, Nelson
ECON 184B 1 - ECONOMETRICS 12/9/20 8:00 AM Zhu, Yinchu
ECON 184B 2 - ECONOMETRICS 12/9/20 8:00 AM Zhu, Yinchu
ECON 207A 1 - MANAGERIAL ECONOMICS 12/11/20 8:00 AM Hsiaw, Alice
ECON 213A 3 - APPLIED ECONOMETRICS W/R 12/15/20 8:00 PM Pettenuzzo, Davide
ECON 213A 4 - APPLIED ECONOMETRICS W/R 12/15/20 8:00 PM Pettenuzzo, Davide
ECON 301A 1 - ADVANCED MICROECONOM. I 12/7/20 8:00 AM Hsiaw, Alice
ECON 303A 1 - ADV. MACROECONOMIC I 12/8/20 8:00 PM Hall, George
ECON/FIN 250A 1 - FORECASTING IN FIN AND ECON 12/10/20 8:00 PM Munsell, Michael
ED 101A 1 - ELEM SCH. CURRIC/METHODS 12/15/20 8:00 PM Marchand, Cynthia
ED 175A 1 - TEACHING:ENG.LANG.LEARNERS 12/7/20 8:00 PM Kramer Theodorou, Rachel
ED 267A 3 - FUNDAMENTALS OF TEACHING 12/14/20 8:00 PM Igra, Danielle
ENG 170B 1 - CONTEMP THEATER&PERFORMANCE 12/10/20 8:00 AM King, Thomas
ENG 173A 1 - SPENSER AND MILTON 12/8/20 8:00 PM Flesch, William
ENVS 18B 1 - SUSTAINABILITY&BIODIVERSITY 12/14/20 8:00 AM Chester, Charles
FA 8A 1 - INTRODUCTION TO VIDEO ART 12/8/20 8:00 AM woods, lauren
FA 23B 1 - ARCHITECTURAL DRAW&DESIGN 12/9/20 8:00 AM Okazaki,Matthew
FA 30A 1 - HIST ART I:ANTIQ-MEDIEVL 12/15/20 8:00 PM Unglaub, Jonathan
FA 46B 1 - HIGH & LATE RENAIS-ITALY 12/15/20 8:00 PM Unglaub, Jonathan
FA 58A 1 - POLITICS:SCULPTURE, MONUMENTS 12/7/20 8:00 PM Scott, Nancy
FA 80A 1 - MODERN ARCHITECTURE 12/7/20 8:00 AM Guvenc Ospina Leon, Muna
FA 118A 2 - STUDIO SEMINAR 12/7/20 8:00 PM woods, lauren
FIN 204A 1 - ADV CORPORATE FINANCE THEORY 12/7/20 8:00 AM Nandy, Debarshi
FIN 212A 1 - ACCTG./FINAN ANALYSIS 12/8/20 8:00 PM Anderson, Brenda
FIN 212A 2 - ACCTG./FINAN ANALYSIS 12/8/20 8:00 PM Anderson, Brenda
FIN 213A 1 - INTERMED. FINANCIAL ACCOUNTING 12/8/20 8:00 AM Weihs, Hagit
FIN 217F 1 - CORPORATE FINANCIAL MODELING 12/10/20 8:00 PM Abdurezak, Hamza
FIN 236F 1 - TECHNICAL ANALYSIS 12/10/20 8:00 AM Kolovos, John
FIN 240A 1 - VENTURE CAPITAL ENTREPREN FIN 12/9/20 8:00 PM Nandy, Debarshi
FIN 247A 1 - TRANSFER PRICING THEORY&PRACT 12/15/20 8:00 AM Ghosh, Shanto
FIN 261A 1 - FIXED INCOME SECURITIES 12/14/20 8:00 AM Bergstresser, Daniel
FIN 263A 1 - INTL PORTFOLIO MNGEMNT 12/15/20 8:00 AM Leu, James
FIN 270A 1 - OPTIONS AND DERIVATIVES 12/14/20 8:00 PM Becker, Ying
FIN 280A 1 - FINANCIAL RISK MANAGEMENT 12/15/20 8:00 PM Reitano, Robert
FIN 285A 1 - COMP.SIMULTNS/RISK ASSETS 12/9/20 8:00 PM Xia, Steve
GER 30A 1 - INTERMEDIATE GERMAN 12/14/20 8:00 AM von Mering, Sabine
HIST 52B 1 - EUROPE IN THE MODERN WORLD DEC 8 9:00 AM; DEC 8 1:00 PM Muller, Hannah
HIST 56B 1 - WORLD HISTORY TO 1960 12/7/20 8:00 PM Sreenivasan, Govind
HIST 80A 1 - INTRO TO EAST ASIAN CIV. To be determined by instructor and students Hang, Xing
HIST 160A 1 - AMERICAN LEGAL HISTORY I 12/8/20 8:00 PM Willrich, Michael
HS 104B 1 - AMER. HEALTH CARE SYSTEM 12/9/20 8:00 PM Altman, Stuart
HSSP 114B 1 - INEQUALITIES HEALTH&HEALTHCARE To be determined by instructor and students Madison, Maria
IGS 8A 1 - ECON PRINCIPLES& GLOBALIZATION 12/7/20 8:00 PM Goodhart, Lucy
IGS 10A 1 - INTRO TO INT'L GLOBAL ST 12/10/20 8:00 PM Freeze, Gregory
IGS 10A 2DL - INTRO TO INT'L GLOBAL ST DEC 10 8pm, multi-day window must include the assigned period Rosenberger, Chandler
IMES 104A 1 - ISLAM: CIV./INSTITUTIONS 12/9/20 8:00 PM El-Tobgui, Carl
ITAL 10A 1 - BEGINNING ITALIAN 12/9/20 8:00 AM Monteleone, Silvia
ITAL 10A 2 - BEGINNING ITALIAN 12/9/20 8:00 AM Servino, Paola
ITAL 30A 1 - INTERMEDIATE ITALIAN 12/11/20 8:00 AM Monteleone, Silvia
ITAL 30A 2 - INTERMEDIATE ITALIAN 12/11/20 8:00 AM Servino, Paola
JAPN 10A 1 - BEGINNING JAPANESE 12/15/20 8:00 AM Fujiwara, Hisae
JAPN 10A 2 - BEGINNING JAPANESE 12/15/20 8:00 AM Fujiwara, Hisae
JAPN 10A 3 - BEGINNING JAPANESE 12/15/20 8:00 AM Fujiwara, Hisae
JAPN 10A 4 - BEGINNING JAPANESE 12/15/20 8:00 AM Tamaki, Mayumi
JAPN 30A 1 - INTERMEDIATE JAPANESE 12/8/20 8:00 AM Nakano, Yukimi
JAPN 30A 2 - INTERMEDIATE JAPANESE 12/8/20 8:00 AM Nakano, Yukimi
JAPN 105A 1 - ADV.CONVERS/COMPOSTN I 12/15/20 8:00 AM Nakano, Yukimi
JOUR 13A 1 - MULTIMEDIA STORYTELLING PRAC 12/11/20 8:00 AM Dellelo, Mark
KOR 10A 1 - BEGINNING KOREAN 12/9/20 8:00 PM Lee, Eun-Jo
KOR 10A 2 - BEGINNING KOREAN 12/9/20 8:00 PM Lee, Eun-Jo
KOR 30A 1 - INTERMEDIATE KOREAN 12/15/20 8:00 PM Lee, Eun-Jo
LAT 10A 1 - BEGINNING LATIN 12/14/20 8:00 AM Gillespie, Caitlin
LAT 30A 1 - INTER.LATIN:LITERATURE 12/8/20 8:00 PM Walker, Cheryl
LING 100A 1 - INTRO TO LINGUISTICS 12/10/20 8:00 PM Plaster, Keith
LING 105A 1 - PHONETICS 12/10/20 8:00 AM Plaster, Keith
LING 120B 1 - SYNTACTIC THEORY 12/15/20 8:00 AM Goldberg, Lotus
LING 150A 1 - HISTORICAL LINGUISTICS&CHANGE 12/9/20 8:00 PM Plaster, Keith
LING 190B 1 - TOPICS IN LINGUISTICS To be determined by instructor and students Pustejovsky, James
LING 195A 1 - RESEARCH LING&COMPUTATION LING 12/10/20 8:00 PM Goldberg, Lotus
MATH 5A 1 - PRECALCULUS MATHEMATICS 12/8/20 8:00 AM Stifano, Jill
MATH 8A 1 - INTRO PROBABILITY/STATS 12/14/20 8:00 PM Peretti, Gail
MATH 10A 1 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Semendinger, Alex
MATH 10B 1 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Zheng, Jiajie
MATH 10A 2 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Rohrlich, Rebecca
MATH 10B 2 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Cao, Te
MATH 10A 3 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Montague, Ian
MATH 10B 3 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Liang, Shizhe
MATH 10A 4 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Huynh, Simon
MATH 10B 4 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Maresca, Ray
MATH 10A 6 - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Chen, Shujian
MATH 10A 5DL - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Torrey, Rebecca
MATH 10B 5DL - TECHNIQUES-CALCULUS 12/8/20 8:00 AM Merrill, Keith
MATH 15A 1 - APPLIED LINEAR ALGEBRA 12/15/20 8:00 AM Wilmes, John
MATH 15A 2 - APPLIED LINEAR ALGEBRA 12/15/20 8:00 AM Gollamudi, Tarakaram
MATH 20A 1 - MULTI-VARIABLE CALCULUS 12/15/20 8:00 AM Merrill, Keith
MATH 22A 1 - LIN ALGEBRA/INTER CALC I 12/9/20 8:00 AM Lian, Bong
MATH 23B 1 - INTRODUCTION TO PROOFS 12/7/20 8:00 AM Krishna, Rahul
MATH 23B 2 - INTRODUCTION TO PROOFS 12/7/20 8:00 AM Nenashev, Gleb
MATH 35A 1 - ADVANCED CALCULUS 12/9/20 8:00 PM Zhang, Ying
MATH 36A 1 - PROBABILITY 12/15/20 8:00 PM Touboul, Jonathan
MATH 100A 1 - INTRO TO ALGEBRA I 12/11/20 8:00 AM Lian, Bong
MATH 108B 1 - NUMBER THEORY 12/10/20 8:00 AM Offen, Omer
MATH 140A 1 - GEOMETRY OF MANIFOLDS 12/15/20 8:00 PM Ruberman, Daniel
MATH 151A 1 - TOPOLOGY I To be determined by instructor and students Charney, Ruth
MATH 164A 1 - PARTIAL DIFFERENTIAL EQUATIONS 12/9/20 8:00 PM Adler, Mark
MUS 5A 1 - FUNDAMENTALS OF MUSIC 12/14/20 8:00 PM Berger, Mark
MUS 101A 1 - THEORY/MUSICNSHP I PRT 1 12/8/20 8:00 AM Casinghino, Justin
MUS 102A 1 - THEORY/MSCNSHP LABI PRT1 12/10/20 8:00 AM Lin, Ying-Ting
MUS 102A 2 - THEORY/MSCNSHP LABI PRT1 To be determined by instructor and students Little, Thomas
MUS 102A 3 - THEORY/MSCNSHP LABI PRT1 12/10/20 8:00 AM Li, Qi
MUS 103A 1 - THEORY/MSCNSHP II PRT 1 12/10/20 8:00 AM Gee, Erin
MUS 104A 1 - THEORY/MSCNSHP LAB2 PRT1 12/7/20 8:00 AM White, Charles
MUS 106A 1 - UNDEGRADUATE COMPOSITION 12/7/20 8:00 PM Gee, Erin
MUS 107A 1 - ELECTRO-ACOUSTIC MUSIC 12/9/20 8:00 PM Ianni, Davide
MUS 133B 1 - HISTORY OF MUSIC II 12/14/20 8:00 AM Frey, Emily
NBIO 140B 1 - PRINCIPLES: NEUROSCIENCE 12/14/20 8:00 PM Van Hooser, Stephen
NBIO 140B 2 - PRINCIPLES: NEUROSCIENCE 12/14/20 8:00 PM Van Hooser, Stephen
NEJS 6A 1 - JEWISH HISTORY ANCIENT TO MOD 12/8/20 8:00 PM Sheppard, Eugene
NEJS 10A 1 - BIBL. HBRW GRAMMAR/T 12/10/20 8:00 PM Lipscomb, Anthony
NEJS 125B 1 - SIFRE DEUTERONOMY 12/8/20 8:00 AM Kimelman, Reuven
NEJS 130B 1 - SEXUALITY&EARLY CHRISTIAN COMM 12/14/20 8:00 AM Brooks Hedstrom, Darlene
NEJS 171B 1 - TIKKUN OLAM: SERVICE&SOC JUST To be determined by instructor and students Levisohn, Jon
NPSY 16A 1 - MOTOR CONTROL 12/11/20 8:00 AM DiZio, Paul
NPSY 199A 1 - HUMAN NEUROPSYCHOLOGY 12/9/20 8:00 AM Mitchell, Teresa
PHIL 1A 1 - INTRO TO PHILOSOPHY DEC 8 8pm, DEC 10 8am Tal, Eyal
PHIL 6A 1 - INTRO TO SYMBOLIC LOGIC DEC 7 8am, Dec 9 8pm Tal, Eyal
PHIL 113B 1 - AESTHE/PAINT/PHOTO/FILM 12/8/20 8:00 PM Teuber, Andreas
PHIL 126A 1 - MEAN TO BE GLOBAL CITIZEN 12/8/20 8:00 AM Teuber, Andreas
PHIL 131A 1 - PHILOSOPHY OF MIND To be determined by instructor and students Sethi, Umrao
PHIL 131A 2 - PHILOSOPHY OF MIND To be determined by instructor and students Sethi, Umrao
PHYS 11A 1 - INTRO PHYSICS I 12/9/20 8:00 AM Duclos, Guillaume
PHYS 20A 1 - WAVES AND OSCILLATIONS 12/8/20 8:00 AM Rogers, Ben
PHYS 30A 1 - ELECTROMAGNETISM To be determined by instructor and students Headrick, Matthew
PHYS 31B 1 - QUANTUM THEORY II 12/9/20 8:00 AM Blocker, Craig
PHYS 102A 1 - GENERAL RELATIVITY 12/14/20 8:00 PM Fell, Richard
PHYS 108B 1 - ASTROPHYSICS 12/8/20 8:00 AM Wardle, John
PHYS 161A 1 - ELECTROMAGNETIC THEORY I 12/7/20 8:00 AM Fell, Richard
PHYS 162A 1 - QUANTUM MECHANICS I 12/10/20 8:00 PM Lawrence, Albion
POL 53B 1 - QUANT METHODS FOR POLICY ANALY 12/15/20 8:00 PM Albert, Zachary
POL 141A 1 - ELECTIONS IN COMPARATIVE PERSP 12/9/20 8:00 PM Trelles, Alejandro
POL 144A 1 - LATIN AMERICAN POLITICS 12/9/20 8:00 AM Trelles, Alejandro
POL 177B 1 - NATNL SECURITY STRATEGY:ISRAEL 12/10/20 2:00 PM Freilich, Charles
PSYC 32A 1 - ABNORMAL PSYCHOLOGY 12/15/20 8:00 PM Krstic, Sonja
PSYC 33A 1 - DEVELOPMENTAL PSYCHOLOGY 12/14/20 8:00 PM Snyder, Hannah
PSYC 51A 1 - STATISTICS 12/15/20 8:00 AM DiZio, Paul
QR 10A 1 - QUANTITATIVE FOR MOD CITIZEN 12/14/20 8:00 AM Jaffe, Adam
RUS 10A 1 - BEGINNING RUSSIAN I 12/8/20 8:00 AM Dubinina, Irina
RUS 29B 1 - RUSSIAN: RUSSIAN SPEAKER 12/9/20 8:00 AM Dubinina, Irina
RUS 30A 1 - INTERMEDIATE RUSSIAN I 12/7/20 8:00 AM Kozlovskaya, Valeriya
RUS 150B 1 - ADV RUSSIAN LANGUAGE LITERATUR 12/15/20 8:00 PM Dubinina, Irina
SOC 36B 1 - HIST/COMPAR SOCIOLOGY 12/14/20 8:00 PM Rosenberger, Chandler
THA 40A 1 - ART OF VISUAL NARRATIVE 12/10/20 8:00 AM Anderson, Cameron
TYP 1A 1 - TYP: QUANTITATIVE REASONING I 12/14/20 8:00 AM Albert, David
YDSH 10A 1 - BEGINNING YIDDISH 12/15/20 8:00 AM Kellman, Ellen